Main menu:
Zaposleni
Doktor znanosti s področja obramboslovja. Mladi raziskovalec na Obramboslovnem raziskovalnem centru.
V pedagoškem procesu Katedre za obramboslovje sodeluje pri predmetih s področja civilne obrambe. Sodeloval je na več mednarodnih konferencah v organizaciji Nato zveze in ERGOMAS. Občasno predava na Natovih tečajih v Oberammergau.
Področja raziskovanja:
Ruski nacionalnovarnostni sistem in obrambna politika, konflikti na območju Skupnosti neodvisnih držav, krizno upravljanje in vodenje, mirovne operacije, naravne nesreče, mednarodna varnost, konfliktna območja srednje Azije, parlamentarni nadzor nad varnostnim sektorjem.
Sodelovanje v projektih:
Krizno upravljanje in vodenje v Sloveniji,
Slovenska vojska v mirovnih operacijah
Človeški dejavnik v vojaškem sistemu
Družboslovna analiza delovanja SV v misijah in poveljstvih na mednarodnih dolžnostih
Izbrane publikacije:
Mirovne operacije na območju skupnosti neodvisnih držav. V: JELUŠIČ, Ljubica (ur.). Mirovne operacije in vloga Slovenije, (Knjižna zbirka Varnostne študije). Ljubljana: Fakulteta za družbene vede, 2005.
Razširjena kognitivno-institucionalna analiza kriznega upravljanja in vodenja. V: MALEŠIČ, Marjan (ur.). Varnost v postmoderni družbi, (Knjižna zbirka Varnostne študije). Ljubljana: Fakulteta za družbene vede, 2006.
Severni Kavkaz danes. Slov. vojs., 17. nov. 2006, let. 14, št. 17.
Balkanization of Caucasus: case study of Georgia. Razpr. gradivo - Inšt. nar. vpraš. (skupaj z: Vladimir Prebilič)
Sodeloval je pri strokovni redakciji in prevodu priročnika Parlamentarni nadzor nad varnostnim sektorjem, DCAF, Geneva in Ljubljana 2006.
asist. dr. Klemen Grošelj, raziskovalec